برگزاری دوره مربيگري سوليداريتي سطح يك اتحاديه جهاني ورزش سه گانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوره مربيگري سوليداريتي سطح يك اتحاديه جهاني ورزش سه گانه  از 12 الی 16 آبان ماه 95 در ایران برگزار شد.

این دوره در بعد از ظهر یازدهم آبان ماه طي مراسمي در سالن همايش هاي آكادمي ملي المپيك رسما افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون سه گانه ، دوره مربيگري سوليداريتي سطح يك اتحاديه جهاني ورزش سه گانه ، بعد از ظهر سه شنبه 11 آبان ماه با حضور مهندس شهنازي دبيركل كميته ملي المپيك، سردار صبور رييس فدراسيون سه گانه، ميلوش پتلين مدرس اسلوونيايي اتحاديه جهاني ورزش سه گانه، دكتر گودرزي نايب رييس، دكتر صفري سرپرست دبيري، حميد براتي رييس كميته آموزش فدراسيون سه گانه و مربيان حاضر در اين دوره در سالن همايش هاي آكادمي ملي المپيك مجموعه ورزشي انقلاب تهران رسما افتتاح و از  تاریخ 12 آبان  در مجموعه ورزشي آزادي تهران پيگيري شد.

اين گزارش حاكي است كه در مراسم افتتاحيه اين دوره ،ابتدا دكتر گودرزي مدير دوره مربيگري سوليداريتي ضمن خوش آمدگويي به حاضرين ، برنامه هاي مختلف دوره و نحوه و شرايط برگزاري و اجراي كلاس هاي تئوري ، فني و عملي را تشريح كرد و نسبت به رعايت نظم و ديسيپلين كلاس ها توسط مربيان و دانشجويان تذكراتي ارائه داد.

ميلوش پتلين مدرس حاضر در جلسه سخنران بعدي بود كه ابتدا در مورد زندگي ورزشي خود و كشورش توضيحاتي داد واز اينكه دوست و همكار ديگرش كه قرار بود با او به ايران بيايد و به خاطر مشكل ويزا تاخير كرده عذرخواهي نمود و آرزو كرد كه با ورود وي به ايران اين دوره رسما از صبح فردا آغاز شود.

مدرس اسلوونيايي ورزش سه گانه گفت: برگزاري كلاس هاي ما بايد بسيار مفرح و شاد همراه با شوخي ها و بگو بخندها باشد تا دانشجويان و مربيان بتوانند در فضايي دلپذير به ارتقاي دانش خود بپردازند.

وي كه دوست داشت مربيان حاضر در جلسه با زبان انگليسي خود را معرفي كنند اظهار داشت: زبان مادري من انگليسي نيست و من مي توانم مثال هاي ساده اي با زبان خودم بزنم اما تسلط به اين زبان كمك زيادي به رشد و ارتباطات ورزشكاران بخصوص مربيان مي كند.

پتلين كه اصرار زيادي به كنجكاوي دانشجويان و پرسيدن سوالات زياد توسط آنها در كلاس داشت گفت: به نظر من هيچ سوال احمقانه اي وجود ندارد و تقاضاي من اين است كه هر سوالي كه به ذهن شما مي رسد حتما بپرسيد. آنچه كه بلد باشم و بتوانم پاسخ مي دهم و آنچه را كه بلد نباشم از ديگران مي پرسم و يا تحقيق مي كنم و پاسخ شما را مي دهم.

پس از صحبت هاي ميلوش ، سردار صبور طي سخناني كوتاه ابتدا از حضور مهندس شهنازي دبيركل كميته ملي المپيك و كمك هاي ارزشمند وي به فدراسيون سه گانه تقدير و تشكر كرد.

رييس فدراسيون سه گانه گفت:من از آقاي مهندس شهنازي هم بابت كمك هاي معنوي و مالي و هم حمايت هاي لجستيكي و انساني تشكر مي كنم و از نگاه ويژه ايشان به فدراسيون و ورزش سه گانه سپاسگزارم.

سردار صبور در پايان صحبت هاي خود اظهار داشت:من از همه تشكر مي كنم و از شما دانشجويان و مربيان عزيز مي خواهم كه به نظم و انضباط و رعايت مقررات احترام بگذاريد و حق معلمي را در برابر مدرسان حاضر ادا كنيد. چرا كه مولايمان حضرت علي (ع) فرموده اند: هر كس يك جمله( به روايتي يك كلمه ) به من بياموزد مرا بنده خود كرده است. لذا با توجه به تاكيد دين اسلام بر جايگاه معلم نسبت به حفظ ارزشها دقت بيشتري نماييد.

مهندس شهنازي دبيركل كميته ملي المپيك سخنران بعدي بود كه با جوان خواندن ورزش سه گانه در ايران و مقايسه آن با ساير ورزش هاي با سابقه ، سرمايه گذاري در اين زمينه را نتيجه بخش دانست و ارتقاي دانش مربيان را يكي از اقدامات ريشه اي در ورزش قلمداد نمود و گفت:من اعتقاد دارم كه سرمايه گذاري در اين زمينه بسيار مثبت و اثر بخش است و ارتقاي درجه مربيان در هر ورزشي در حقيقت ارتقاء دادن كل ورزش و ورزشكاران محسوب مي شود.

وي افزود: رشته ورزش سه گانه و پنجگانه نياز به تجهيزات و امكانات بيشتري دارد و با اين حال سردار صبور و همكاران ايشان با جذب امكانات و بودجه براي توسعه آن تلاش بسياري مي كنند كه جاي تقدير دارد.

دبيركل كميته ملي المپيك گفت:من خوشحال هستم كه دو مدرس خوب دعوت شده اند و از سوابقشان كه تحقيق كردم مدرسان بسيار خوب و با سوادي هستند كه اميدوارم شما هم از اين دوره استفاده خوبي بكنيد و با سوالات مكرر و مهم از اين دو مدرس اطلاعات لازم را كسب نماييد.

وي افزود: ما وقتي نظرات و ارزيابي هاي مدرسان و مربيان خارجي را نسبت به برگزاري دوره هاي مختلف در ايران بررسي مي كنيم مي بينيم كه آنها در ارزيابي هايشان كلاس ها را خيلي سطح بالا، مهم و ديناميك قلمداد مي كنند و نسبت به هوشمندي و كنجكاوي ايراني ها در يادگيري اذعان دارند. من هم اميدوارم دوستان و مربيان باسوادي كه در اين دوره حضور دارند بهره لازم را از اين كلاس ها ببرند.

مهندس شهنازي در پايان صحبت هاي خود به زبان انگليسي از ميلوش پتلين تشكر كرد و اظهار اميدواري نمود كه اين مدرس اسلونيايي با خاطرات خوبي از ايران به كشورش برگردد.

منبع: فدراسیون ورزش سه گانه جمهوری اسلامی ایران  ( www.IRTriathlon.ir )


[بازديد:۱۶۱۷مرتبه]

امتياز :
 


ارسال نظرات :
جهت ارسال نظرات شما بايد در سايت وارد شويد ، در صورتي كه عضو نيستيد لطفا هم اكنون عضو شويد
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
عضویت درسایت با کلیک بر روی لینک ارسال شده به ایمیل شما تائید می گردد
نظرسنجي
سايت جديد
نظر شما درباره طراحي سايت جديد چيست؟
  • عالي
  • خوب
  • متوسط
  • ضعيف

آمار بازديد

۱۴۰۳/۴/۴

بازديد امروز : ۲۴۱
بازديد ديروز : ۵۴
بازديد كل : ۲۸۹۰۳۴
آي پي شما : ۱۰۰.۲۸.۲.۷۲
خروجي ها