شهرداری‌ها درک مشخصی از مبحث ۱۹ ندارند

عنوان خبر :

مدیر کل دفتر امور مقررات ملی ساختمان : شهرداری ها درک مشخصی از مبحث 19 ندارند.

منبع خبر : 

خبرگزاری تسنیم

تاریخ خبر :

اول شهریور ماه 93

 

مدیرکل دفتر امور مقررات ملی ساختمان 

شهرداری‌ها درک مشخصی از مبحث ۱۹ندارند 

مدیرکل دفتر امور مقررات ملی ساختمان با بیان این‌که شهرداری‌ها درک مشخصی از مبحث ۱۹مقررات ملی ساختمان ندارند از ارسال طرح آئین‌نامه انرژی به کمیسیون‌های ویژه دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیمبه نقل از وزارت راه وشهرسازی، غلامرضا هوائی میزان مصرف انرژی در ایران را نگران‌کننده دانست و تصریح کرد: ایران با جمعیت یک درصد دنیا بیش از ۴درصد از میزان گاز دنیا را مصرف می‌کند که حدود ۴۰درصد از کل گاز مصرفی کشور در خانه‌ها مصرف می‌شود. در حال حاضر شدت مصرف انرژی در ایران ۹برابر ژاپن و نروژ، ۷برابر کشورهای پیشرفته اروپایی، ۳برابر عربستان سعودی و ۴برابر ترکیه و متوسط جهان است.

وی با بیان این‌که چنانچه روند مصرف به همین روال ادامه یابد تا سال ۱۴۰۴ایران به واردکننده بزرگ انرژی تبدیل می‌شود، اظهار کرد: حداقل طی ۱۴سال گذشته هر جا حرفی از انرژی زده شده نگرانی‌های آن نیز بیان شده است، اما متاسفانه هنوز شهرداری‌ها درک مشخصی از مبحث ۱۹ندارند به همین دلیل قانونگذار دوباره بر رعایت این موضوع تاکید دارد.

مدیرکل دفتر امور مقررات ملی ساختمان افزود: اجرای مبحث ۱۹به یکسری ابزارهای ویژه‌ای نیاز دارد که داشتن یک متولی در استان‌ها از مهم‌ترین آن است.

وی گفت: در حال حاضر آئین‌نامه انرژی به کمیسیون‌های ویژه در دولت رفته که نتیجه آن نصب برچسب انرژی بر روی ساختمان‌ها است که مجری آن نیز سازمان‌های نظام مهندسی خواهند بود.

هوائی اظهار کرد: اگر کسی تمامی مقررات مبحث ۱۹را رعایت کند درجهE می‌گیرد و از نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان ساخته شده مشکل ندارد، اما اگر فردی بتواند طرح‌های خلاقانه اجرا کند درجه‌های بالاتری دریافت می‌کند


[بازديد:۶۳۵مرتبه]

امتياز :
 


ارسال نظرات :
جهت ارسال نظرات شما بايد در سايت وارد شويد ، در صورتي كه عضو نيستيد لطفا هم اكنون عضو شويد
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
عضویت درسایت با کلیک بر روی لینک ارسال شده به ایمیل شما تائید می گردد
نظرسنجي
سايت جديد
نظر شما درباره طراحي سايت جديد چيست؟
  • عالي
  • خوب
  • متوسط
  • ضعيف

آمار بازديد

۱۳۹۹/۳/۱۳

بازديد امروز : ۲۸۷
بازديد ديروز : ۳۳۱
بازديد كل : ۱۷۴۱۷۹
آي پي شما : ۳۴.۲۰۴.۱۶۸.۲۰۹
خروجي ها